چشم انداز جشنواره

جشنواره در دو بخش اصلی و آزاد برگزار می شود. آثار در بخش فیلم کوتاه در 4 شاخه داستانی، مستند، تجربی و بخش آزاد به رقابت خواهند پرداخت. جشنواره به مدت3 روز در تالار همایش های شهیدان نژاد فلاح استان البرز برگزار خواهد شد و ورکشاپ تخصصی و کاربردی در زمینه های تخصصی سینمایی به صورت علمی و نظری برگزار خواهد شد. ویژه نامه ای در راستای شناخت علمی ازدواج جوانان و آسیب شناسی آن خواهیم داشت که همزمان با شروع جشنواره منتشر خواهد شد در طی این سه روز برگزاری جشنواره ویژه نامه ای از فیلمسازان ناظر در جشنواره و نگاه کارشناسان و منتقدان تهیه و در مراسم اختتامیه همراه با کتاب. جشنواره در مراسم اختتامیه جشنواره منتشر و توزیع خواهد شد.

موضوعات جشنواره

 • ازدواج آسان ،سالم و پایدار
 • ازدواج و معلولیت
 • خانواده و فضای مجازی
 • خانواده و آسیب های اجتماعی
 • ازدواج و موانع
 • ازدواج و اعتیاد
 • ازدواج و الگوها
 • ازدواج و حقوق شهروندی
 • ازدواج اینترنتی
 • ازدواج و حمایت از کالای ایرانی (تولید کالای ایرانی، افزایش اشتغال و....)
 • اشتغال جوانان در راستای حمایت ازتولید کالای ایرانی
 • موضوع آزاد درراستای جوانان

اهداف برگزاری

 • انعکاس ازدواج آسان در بین جوانان ایران با توجه به موقعیت های اقتصادی، اجتماعی و مذهبی
 • ایجاد حس رقابت و تقویت ابتکار و خلاقیت در میان شرکت کنندگان
 • حساس نمودن افکار عمومی و خانواده ها نسبت به مسئله ازدواج جوانان
 • گسترش فعالیت فرهنگی مرتبط با موضوع ازدواج جوانان در جامعه
 • معرفی وایجاد الگو مناسب برای جوانان در امر ازدواج
 • حساس نمودن نگاه جامعه به حقوق معلولین
 • توسعه و ترویج فرهنگ نگاه جامعه نسبت به ازدواج آسان جوانان
 • فراهم نمودن فضایی برای دیده شدن هر چه با کیفیت فیلمسازان جوان (آماتور و حرفه ای)
 • ایجاد فضایی مناسب برای فیلمسازان جوان
 • شناسایی ایده هایی جدید در این زمینه
 • سبک زندگی اسلامی در بین ازدواج جوانان
 • ترغیب زوجین به استفاده و حمایت از کالای ایرانی
 • آشنایی خانواده و زوجین با کالای ایرانی

شرایط فنی و فرمت آثار ارسالی

 • آثار تحویلی می بایست بر روی دی وی دی به دبیرخانه جشنواره ارسال گردد.
 • فیلم های ارسالی باید یکی از فرمت های : mpeg4 ، avi، mov H264(mp4) باشد.
 • دفتر جشنواره از پذیرفتن آثار بر روی نوار های DVcam یا HD cam معذور می باشد.
 • فایل های معیوب و یا فرمت های متفرقه به هیچ عنوان در مرحله انتخاب آثار شرکت داده نخواهد شد.

شرایط اختصاصی و شیوه نامه

 • آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره در بخش های مستند، داستانی، تجربی و بخش آزاد تهیه شده باشد
 • آثار ارائه شده به دبیرخانه جشنواره باید حداکثر از تاریخ 1391/1/1 به بعد تولید شده باشند.
 • شرکت در جشنواره محدودیت سنی ندارد. ثبت نام در سایت جشنواره برای کلیه شرکت کنندگان در جشنواره الزامی است. تاییدیه فرم فراخوان اینترنتی و ثبت نام در سایت جشنواره به منزله قبولی تمامی بندهای آیین نامه خواهد بود. آثاری که پس از مهلت تعیین شده تحویل دفتر جشنواره گردد در مسابقه شرکت داده نخواهند شد. دبیرخانه جشنواره نام فرد ثبت نام شده در سایت جشنواره را به عنوان صاحب اثر تلقی می کند در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله، اثر ارسالی حذف خواهد شده و عواقب آن نیز متوجه ارسال کننده خواهد بود. فیلم های ارسالی باید مطابق با موازین اخلاقی، اسلامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد. در صورت عدم تطابق آثار با موازین پذیرفته شده و قوانین جشنواره از مسابقه خارج خواهد شد. به آثاری که هر کدام از قوانین جشنواره را نقص کنند ترتیب اثر نخواهد شد.
 • پس از دریافت اثر نهایی توسط جشنواره و ثبت نهایی توسط بیرخانه جشنواره و ثبت در سایت، امکان انصراف و خروج از جشنواره وجود ندارد. برگزار کننده مجاز است آثار منتخب را در امور نمایشگاهی،انتشاراتی، اطلاع رسانی، تبلیغاتی و رسانه ای خود استفاده نماید.
 • بخشی از آثار راه یافته در مراسم اختتامیه جشنواره و در فضای در اختیار آن به نمایش عمومی در خواهد آمد.
 • تصمیم گیری در قبال مسائل پیش بینی نشده بر عهده دبیرخانه جشنواره است.
 • کلیه آثار ارائه شده باید مشکلی از جهت رایت نداشته باشد و در صورت بروز مشکل، مسئولیت این موضوع بر عهده سازنده ی اثر که در سایت جشنواره ثبت شده می باشد.

1399
25 الی 27 مردادماه

استان البرز
کرج

1500
جایگاه

بیش از 200
شرکت کننده

معرفى هيئت انتخاب دومين جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير زندگى

اعضای شورای سیاست گذاری دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبير زندگى

تیم اجرایی

سید محمدرضا حسینی

دبیر جشنواره

شروین سوری

مشاور فناوری اطلاعات جشنواره

مهیار ابراهیمی

مسئول دبیرخانه

سید محمد حسین حسینی

مدیر کمیته اجرایی

راضیه شعبانی

مدیر رسانه و روابط عمومی

ثبت نام و ارسال آثار

مهلت ثبت نام آثار به پایان رسیده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های دبیرخانه تماس حاصل نمایید.

اخبار جشنواره

به گزارش روابط عمومی دومین جشنواره لی فیلم کوتاه تدبیر زندگی، سید محمدرضا حسینی، دبیر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر زندگی با بيان اينكه تمامى اقدامات و توليدمحتواى لازم به منظور برگزارى هرچه باشكوه تر جشنواره انجام شده است، بیان کرد: باتوجه به شرایط کنونی و به دلیل بروز و ظهور ویروس کرونا این دور از جشنواره به صورت مجازی برگزار خوهد شد. وی با اشاره به تاریخ برگزاری این دور از جشنواره بیان کرد: دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر زندگی از تاریخ 25 الی 27 مرداد به صورت مجازی و شبکه های آپارات و اینستاگرام میزبان فیلمسازان، کارگردانان و عوامل فیلم های منتخب خواهد بود. حسینی همچنین افزود: تمامی کارگردانان و عوامل فیلم های منتخب دومین جشنواره فیلم کوتاه تدبیر زندگی می توانند از طریق آدرس های festivaltadbir2 (در اینستا گرام) و https://www.aparat.com/festivaltadbir2 ( در آپارات) جدول زمان بندی اکران فیلم ها و اختتامیه جشنواره را دنبال نمایند.

دبیر دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر زندگی، تاریخ برگزاری این جشنواره را اعلام کرد. به گزارش روابط عمومى دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبير زندگى، سيدمحمدرضا حسينى، دبير این دور از جشنواره، گفت: نشست هيات انتخاب و داوران از هفته آتى آغاز و برترين فيلم ها انتخاب و به صورت رسمى اسامى آن ها از سايت دائمى جشنواره اعلام خواهد شد.  وى همچنين خاطر نشان كرد: طبق آخرين تصميم گيرى شورای سیاستگذاری اين دور از جشنواره از ١١ اسفند با حضور فيلمسازان برتر در بخش هاى مختلف جشنواره به ميزبانى استان البرز طى سه روز متوالى برگزار و طى مراسم اختتاميه اى با حضور مسئولان استانى و ملى برترين آثار اعلام و از فیلمسازان برگزیده تقدیر و تجلیل خواهد شد.

به گزارش روابط عمومى دومين جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير زندگى، باتوجه به تداخل و همزمانى زمان برگزارى دومين دوره جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير زندگى با جشنواره هاى فرهنگى و هنرى لذا طبق تصميم شوراى سياست گذارى، زمان برگزارى جشنواره به ماه هاى آتى موكول شد. گفتنى است كه ساير اطلاع رسانى ها تنها از طريق سايت رسمى جشنواره و كانال تلگرامى به آدرس @tadbirfestival2 اعلام خواهد شد.

داستانی : نفر اول : 3 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر دوم :2 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر سوم :1 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره مستند : نفر اول : 3 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر دوم :2 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر سوم :1 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره تجربی: نفر اول : 3 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر دوم :2 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره نفر سوم :1 میلیون همراه با لوح سپاس و تندیس جشنواره بخش آزاد: نفر اول:2 میلیون تومان نفر دوم : 5/1 میلیون تومان نفر سوم :1 میلیون تومان بهترین ایده در بخش تلفن همراه : دیپلم افتخار و 500 هزار تومان جایزه نقدی بهترین کارگردانی : بخش داستانی : 1 میلیون تومان به همراه دیپلم افتخار بخش مستند : 1 میلیون تومان به همراه دیپلم افتخار بخش تجربی: 1 میلیون تومان به همراه دیپلم افتخار

دبير دومين دوره از جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير از اعلام رسمى فراخوان اين جشنواره به سراسر كشور خبر داد. به گزارش روابط عمومى دومين جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير زندگى؛ سيد محمدرضا حسينى، دبير دومين دوره جشنواره ملى فيلم كوتاه تدبير زندگى با اشاره به اينكه باتوجه به تاكيد مقام معظم رهبرى مبنى بر توجه به خانواده تصميم گرفتيم اين دور از جشنواره را هرچه زودتر برگزار كنيم، گفت: پوستر فراخوان اين دور از جشنواره كه به ميزبانى استان البرز برگزار مى شود، صبح شنبه (١٥ ارديبهشت) براى ادارات كل ارشاد اسلامى كشور، ادارات ورزش و جوانان استان ها، انجمن سينماى جوان و حوزه هنرى سراسر كشور از دبيرخانه جشنواره ارسال شد. عضو شوراى مركزى مجمع جوانان كشور افزود: اين دور از جشنواره در ١٢ محورِ مرتبط با موضوع ازدواج و خانواده كار خود را به صورت رسمى آغاز كرده است. وى ادامه داد: فيلمسازان و ساير هنرمندان از امروز (١٦ ارديبهشت) تا تاريخ ٣٠ خرداد، مى توانند ضمن ثبت نام، آثار خود را به آدرس درج شده بر روى پوستر جشنواره و سايت رسمى و دائمى جشنواره تدبير زندگى به آدرس www.festivalfilmtadbir.ir ارسال كنند. گفتنى است كه درصورت نياز، فيلمسازان و هنرمندان مى توانند براى پاسخ به سوالات خود با شماره دبيرخانه و يا روابط عمومى (ادمين كانال جشنواره) به آدرس https://telegram.me/tadbirfestival در ارتباط باشند. همچنين لازم به ذكر است كه دومين دور از جشنواره فيلم كوتاه تدبير زندگى با اتفاقات و رويدادهاى نوينى برنامه ريزى شده است كه متعاقبا اخبار آنها از سايت و كانال جشنواره منتشر خواهد شد.

سید محمدرضا حسینى با اشاره به برگزارى دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر بیان داشت: از آنجایى که استقبال خوبى از نخستین دوره جشنواره ملى فیلم کوتاه تدبیر صورت گرفت به دنبال این هستیم تا رایزنى ها و اقدامات لازم جهت برگزارى دومین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیربا محوریت ازدواج و خانواده صورت گیرد. به گزارش رسیده،وى ادامه داد: اعلام فراخوان جشنواره از رسانه هاى مکتوب و تصویرى انشاالله بزودی اعلام خواهد شد. دبیر نخستین جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر در پاسخ به اینکه تفاوت دومین جشنواره ملى تدبیر با محوریت ازدواج و خانواده با سرى نخست آن، بیان داشت: علاوه بر موضوعات گذشته، موضوع و محتواى جدیدى براى فیلمسازان سراسر کشور و همچنین امکانات ویژه اى براى فیلمسازان استان البرز در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام خواهند شد. وى در ادامه سخنان خود تصریح کرد: امید داریم که فیلمسازان و به ویژه جوانانى که در این عرصه فعالیت مى کنند همانند دوره گذشته و حتى تخصصى تر به ساخت فیلم بپردازند. نخستین جشنواره ملى فیلم کوتاه تدبیر با محوریت ازدواج و خانواده در شهریور ماه ١٣٩۶ در سه روز متوالى (١٧ تا ١٩ شهریور) به میزبانی البرز برگزار شد.

زمان بندی

آخرین مهلت ارسال آثار

30 خردادماه 1398

داوری جشنواره

نیمه دوم تیرماه 1398

برگزاری جشنواره و اهدا جوایز

25 الی 27 مردادماه 1399

حامیان جشنواره

سوالات متداول

بله امکان شرکت در چند موضوع مختلف در جشنواره وجود دارد.

تصاویر اولین جشنواره فیلم کوتاه تدبیر

آدرس دبیرخانه

استان البرز، کرج، فاز 4 مهرشهر، چهارراه هنرستان، خیابان 410 شرقی، فرهنگسرای شاهد، طبقه دوم، دبیرخانه جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر زندگی
کدپستی: 3183833185
تلفن: 02633527939
تلفن همراه: 09016797773
آدرس تلگرام: جشنواره ملی فیلم کوتاه تدبیر زندگی

محل برگزاری

استان البرز
کرج
چهارراه طالقاني ، بعد از پل زيرگذر ، روبروي ساختمان هلال احمر ، تالار شهيدان نژاد فلاح